Tiderna är dynamiska och ändras i realtid. Uppdatera din webbläsare för den senaste informationen.
Quick filters
{{ user.name }}
{{ club.name}}
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-7
Färdig
Artin Khani
Combat35
Asil Latifi Nubia Sports Won by Decision (Unanimous) - 04:00
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-8
Färdig
Quentin Herrmann
Brazilian Jiujitsu Orleans
Won by Submission (Armbar) - 02:03
Zakir Nadzhafov IRBIS Free Fight Club e.V.
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-9
Färdig
Kevin Barth
Renzo Gracie Schweinfurt
Morten Hedesgaard Renegade MMA Won by Submission (Kneebar) - 01:40
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-10
Färdig
Asil Latifi
Nubia Sports
Won by Decision (Majority) - 04:00
Marios Georgiadis Kamikaze Gym Lüdenscheid
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-11
Färdig
Quentin Herrmann
Brazilian Jiujitsu Orleans
Won by Submission (Arm Triangle Choke) - 01:00
Felix Paulmann Kamikaze Gym Lüdenscheid
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-12
Färdig
Morten Hedesgaard
Renegade MMA
Won by Decision (Majority) - 04:00
Turgay Altay Yazici German Top Team HQ
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-13
Färdig
Armin Salkic
Asil Latifi Nubia Sports Won by Decision (Majority) - 04:00
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-14
Färdig
Quentin Herrmann
Brazilian Jiujitsu Orleans
Won by Submission (Kneebar) - 00:42
Morten Hedesgaard Renegade MMA
Amateur Shooto Male Juniors 15-17 years / -70,3 kg
(Day 1)
1-15
Färdig
Hamza Zerhoune
Nubia Sports
Won by Decision (Unanimous) - 04:00
Lorik Besson ICON JIU JITSU TEAM SUISSE
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-16
Färdig
Armin Salkic
Morten Hedesgaard Renegade MMA Won by Decision (Majority) - 04:00
Amateur Shooto Male Juniors 15-17 years / -70,3 kg
(Day 1)
1-17
Färdig
Lewis Nzana
Hammers Team Nürnberg
Won by forfeit - 04:00
Lio J. Bratkovic German Top Team HQ
Amateur Shooto Men / -70,3 kg
(Day 1)
1-18
Färdig
Marcus Nyarko
Renegade MMA
Abdulbaki Gül Mma Akademie KA Won by Decision (Majority) - 04:00
Amateur Shooto Male Juniors 15-17 years / -70,3 kg
(Day 1)
1-19
Färdig
Lorik Besson
ICON JIU JITSU TEAM SUISSE
Won by forfeit
Lio J. Bratkovic German Top Team HQ
Amateur Shooto Men / -70,3 kg
(Day 1)
1-21
Färdig
Nekruz Asoev
Living Jiu Jitsu
Fabian Ferstl Hammers Team Nürnberg Won by Decision (Unanimous) - 04:00
Amateur Shooto Men / -65,8 kg
(Day 1)
1-22
Färdig
Emil Shahriari
Renegade MMA
Kai Fröhlich KENAN Akademie Won by forfeit
Amateur Shooto Men / -93,0 kg
(Day 1)
1-25
Färdig
Fritz Maurer
Taunusfighter Idstein
Bilal Saliev Spitfire Gym Berlin Won by Submission (Arm Triangle Choke) - 00:58
Amateur Shooto Male Juniors 15-17 years / -65,8 kg
(Day 1)
1-26
Färdig
Benjamin Braun
RumbleClub
Dima Kondratov Samurai Fight Team Academy Won by Decision (Majority) - 04:00
Amateur Shooto Men / -83,9 kg
(Day 1)
1-29
Färdig
Jonas Wölz
MMA TEAM MINOTAUROS
Won by Submission (Triangle Choke) - 03:17
Michal Spyra MMA Erding
Amateur Shooto Men / -83,9 kg
(Day 1)
1-30
Färdig
Gela Deisadze
Samurai Fight Team Academy
Won by Submission (Rear-Naked Choke) - 00:56
Kerem Yilmaz RumbleClub
Amateur Shooto Men / -83,9 kg
(Day 1)
1-31
Färdig
Paul Sinner
Nubia Sports
Matthias Petry Crossfight Koblenz Won by Decision (Majority) - 04:00
Amateur Shooto Men / -83,9 kg
(Day 1)
1-32
Färdig
Ivan Zovko
Alpen BJJ
Jonas Wölz MMA TEAM MINOTAUROS Won by Submission (Bulldog Choke) - 02:33
Amateur Shooto Men / -83,9 kg
(Day 1)
1-33
Färdig
Gela Deisadze
Samurai Fight Team Academy
Won by Decision (Split) - 04:00
Matthias Petry Crossfight Koblenz
Amateur Shooto Male Juniors 15-17 years / -61,2 kg
(Day 1)
1-34
Färdig
Tobias Blöchl
Elements Jiu Jitsu Regensburg
Björn Herrmann Samurai Fight Team Academy Won by Decision (Unanimous) - 04:00
Amateur Shooto Men / -83,9 kg
(Day 1)
1-35
Färdig
Ivan Zovko
Alpen BJJ
Matthias Petry Crossfight Koblenz Won by forfeit
Amateur Shooto Men / -61,2 kg
(Day 1)
1-36
Färdig
Apostol Serafim
89 MMA
Fouad Sandbeck Renegade MMA Won by Decision (Unanimous) - 04:00
Amateur Shooto Men / -120,0 kg
(Day 1)
1-37
Färdig
Giuseppe Sarubbo
Hammers Team Nürnberg
Won by Submission (Arm Triangle Choke) - 02:15
Stefanos Tepelidis Kamikaze Gym Lüdenscheid
Amateur Shooto Male Juniors 15-17 years / -77,1 kg
(Day 1)
1-38
Färdig
Otto Hauxner Enochsen
Otto Hauxner Enochsen
Ben Docter Arena Aschaffenburg Won by Submission (Rear-Naked Choke) - 03:58
Amateur Shooto Men / -77,1 kg
(Day 1)
1-39
Färdig
Asil Latifi
Nubia Sports
Quentin Herrmann Brazilian Jiujitsu Orleans Won by Submission (Kneebar) - 02:50
Amateur Shooto Male Juniors 15-17 years / -70,3 kg
(Day 1)
1-40
Färdig
Hamza Zerhoune
Nubia Sports
Won by forfeit
Lewis Nzana Hammers Team Nürnberg
Amateur Shooto Men / -70,3 kg
(Day 1)
1-41
Färdig
Abdulbaki Gül
Mma Akademie KA
Fabian Ferstl Hammers Team Nürnberg Won by Decision (Majority) - 04:00
Amateur Shooto Men / -65,8 kg
(Day 1)
1-42
Färdig
Kai Fröhlich
KENAN Akademie
Vann på teknisk knockout - 03:36
Felix Acker Kampfsportschule Einherjar
Amateur Shooto Men / -93,0 kg
(Day 1)
1-43
Färdig
Kemal Cerimagic
Kamikaze Gym Lüdenscheid
Bilal Saliev Spitfire Gym Berlin Won by Submission (Other) - 02:04